Z uwagi na szczególną sytuację spowodowaną rozpowszechnianiem się koronawirusa w przypadku osób i rodzin poddanych kwarantannie domowej oraz osób samotnych, starszych, niepełnosprawnej i chorych, które wymagają pomocy w formie dostarczenia żywności lub innej niezbędnej pomocy, i nie są w stanie przy wykorzystaniu własnych środków, możliwości i uprawnień zapewnić sobie potrzeb w w/w zakresie należy kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem

Pomocy Społecznej w Łomazach pod numerami telefonów:
- w godzinach od 7³° do 15³° kontakt 83 341 70 51 lub 791 088 160
- w godzinach od 15³° do 19°° kontakt 791 088 160

Wsparcie telefoniczne informacji Pacjenta
 

Organizacja pracy Urzędu Gminy Łomazy w czasie pandemii

lomazySzanowni Państwo!

W związku ze stanem epidemii, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców gminy, interesantów i pracowników wprowadzone zostaje ograniczenie w obsłudze interesantów w Urzędzie Gminy Łomazy oraz Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomazach od 9 listopada 2020 r. do odwołania.

 

Załatwienie wszelkich spraw urzędowych możliwe będzie poprzez kontakt telefoniczny (Urząd - 83 3417 003, GOPS - 83 3417 051), drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), pocztą tradycyjną, przez platformę E-PUAP lub poprzez umieszczenie w skrzynce zawieszonej przy wejściu do Urzędu.

Czytaj więcej...

Bezpieczny wypoczynek

Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

 

Czytaj więcej...

Wznawiamy dyżury

lomazyOd 1 czerwca 2020 r. w Urzędzie Gminy Łomazy wznawiamy dyżury:
• leśniczego we wtorki w godzinach 9.00-11.00
• radcy prawnego w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej we środy w godzinach 8.00 – 12.00;
• psychologa w ramach GKRPA we środy w godzinach 15.30-17.30.

Czytaj więcej...

Koronawirus - najważniejsze informacje dla przedsiębiorców

Koronawirus wsparcie dla przedsiębiorcówW związku z wystąpieniem pandemii COVID-19 osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy zatrudniający pracowników, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, mogą ubiegać się o wsparcie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych między innymi w formie zwolnienia w opłacaniu składek ZUS oraz świadczenia postojowego. Wsparcie udzielane jest również przez Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej poprzez udzielenie pożyczki oraz dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników.

Czytaj więcej...