XXII Dożynki Powiatowe

dozynki powiatowe4 września 2022r. w miejscowości Rudniki w Gminie Międzyrzec Podlaski odbyły się XXII Dożynki Powiatowe. O godzinie 11.00, tegoroczne Święto Plonów zainaugurowała uroczysta Msza Święta polowa, której przewodniczył ks. Dariusz Parafiniuk. 

 

Po Eucharystii rozpoczął się przemarsz korowodu dożynkowego na teren Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, gdzie realizowano dalszy program wydarzenia. Łomaską delegację podczas przemarszu tworzyli: Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy Łomazy Andrzej Wiński, Radny Powiatu Bialskiego Marek Uściński, Radni Rady Gminy Łomazy-Leszek Firysiuk i Beata Głowacka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach Ryszard Bielecki oraz mieszkańcy naszej gminy.

W części oficjalnej nastąpiło powitanie przybyłych gości oraz wręczenie chleba dożynkowego. Następnie przyszedł czas na prezentacje wieńców i stoisk. Szczególne podziękowania składamy reprezentacjom miejscowości Lubenka oraz Dubów za uczestnictwo w Dożynkach, a tym samym promowanie naszej gminy!

 Pawilon ze stoiskiem prezentującym Gminę Łomazy zorganizowały Panie z KGW w Lubence łącznie z Teatrem Obrzędowym Czeladońka im. Kazimierza Kusznierów, który angażując także zespół Luteńka z Koszoł, stworzył między innymi oprawę artystyczną, ukazując wspólną rodzinną atmosferę wokół łomaskiego stoiska. Natomiast z okazałym i pięknym wieńcem dożynkowym gminę reprezentowały panie z KGW w Dubowie. 

Oprawę muzyczną oficjalnej części Święta Rolników, podobnie jak w minionych latach, sprawowała Orkiestra Dęta OSP z Łomaz, pod kierunkiem kapelmistrza Wojciecha Lesiuka. Całe wydarzenie obfitowało w różnorodne konkursy jak np. konkurs na najpiękniejszy wieniec czy stoisko promocyjne. 

 

I UWAGA UWAGA! Mamy przyjemność poinformować, że Gmina Łomazy w obu tych konkursach zdobyła III miejsce! 

Jeśli chodzi o dalszy przebieg uroczystości dożynkowych, wydarzeniami towarzyszącymi były występy zespołów ludowych, wystawy czy degustacje regionalnych potraw.  Moc atrakcji dla najmłodszych uczestników zagwarantowały przygotowane zabawy oraz strefa z wesołym miasteczkiem. Na końcu przyszła pora na upragnioną zabawę! Czas od godziny 18.00 do 00.30 wypełniony był występami gwiazd!

W części koncertowej wystąpili: B-QLL, Maciej Smoliński, Jesika, Bryska, Zespół Lider, Zespół As.

Galeria